Jak zatem zarobić 100 zł dziennie. Dla niektórych będzie to niezła kwota, by dorobić sobie do pensji. Dla innych zaś spory zastrzyk gotówki i być może pomysł na pierwszy biznes. Natomiast w chwili, gdy piszę te słowa, zaczynają się letnie wakacje. Znajdą się więc także osoby, które w tym okresie będą mogły sobie dorobić, wykorzystując jeden z zamieszczonych tu pomysłów.

Dla młodych przedsiębiorców może być to dobre na początek. Pomysły te nie wymagają dużego kapitału początkowego. Większość z nich możesz zacząć od razu, wykorzystując to, co masz pod ręką. Wykorzystując przede wszystkim zdolności i umiejętności, jakie posiadasz. A posiadasz jakieś, prawda? Pomyśl zatem co to może być. Zarobione w ten sposób pieniądze mogą posłużyć w przyszłości jako kapitał do rozpoczęcia działania w innej branży lub na szerszą skalę.

Zostań freelancerem. Możesz dzięki temu pracować w domu. Nie musisz dojeżdżać do pracy ani do Klientów. Wszystkie sprawy załatwiaj za pośrednictwem internetu. To korzyści dla Ciebie. Właśnie tego rodzaju pomysły znajdują się głównie na mojej liście. Duże ale także mniejsze firmy również coraz częściej zatrudniają freelancerów. Bo to korzyść także dla nich. Odchodzą bowiem na przykład koszty utrzymania olbrzymiego biura, w którym w tradycyjnych warunkach siedzieliby pracownicy. A takich korzyści jest znacznie więcej.

Przejdźmy jednak do pomysłów.

1. Grafik komputerowy

Jeśli masz zmysł plastyczny i styczność z takimi programami jak Photoshop czy Illustrator, to nic prostszego. Wykorzystaj umiejętności, jakie już posiadasz lub podszkol się, przerabiając np. tutoriale na YouTube lub korzystając z płatnych kursów w internecie. Pracując jako grafik możesz projektować np. strony internetowe, logotypy, plakaty czy ulotki.

2. Programista

Pracując jako programista musisz znać oczywiście jakieś języki programowania. Jeśli znasz np. Javę, C++, PHP lub biegle poruszasz się w HTML, to na pewno znajdziesz zlecenia. Możesz pracować przy tworzeniu aplikacji mobilnych na telefony z Androidem lub urządzenia firmy Apple. Możesz też współtworzyć aplikacje na komputery lub działające w internecie pod kontrolą przeglądarki. Możesz też oczywiście tworzyć systemy do obsługi stron internetowych lub wtyczki do systemów CMS.

3. Tłumacz

Na pewno znasz jakiś język obcy. Warto było się przykładać do jego nauki w szkole. Aby go doskonalić, oglądaj filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową lub filmy na YouTube w tym języku. Czytaj i rozmawiaj, używając tej umiejętności. Znając język obcy, możesz zgłosić się do jednego z biur tłumaczeń lub założyć konto w serwisie internetowym oferującym tłumaczenia. Jeśli wolisz kontakt rzeczywisty z drugim człowiekiem, to zajmij się udzielaniem korepetycji.

4. Muzyk

Jeśli słoń nie nadepnął Ci na ucho i umiesz grać na jakimś instrumencie lub tworzyć własną muzykę, to wykorzystaj to. Możesz udzielać lekcji gry na instrumencie, zarówno twarzą w twarz, jak i przez internet. Możesz też tworzyć pliki z muzyką i sprzedawać je w jednym z wielu serwisów, oferujących takie pliki, np. AudioJungle. Możesz sprzedawać podkłady YouTuberom pod ich produkcje.

6. Montażysta / operator video

Jeśli potrafisz tworzyć filmy, to pójdź w tym kierunku. Możesz nagrywać własne filmiki i sprzedawać je na Stockach. Możesz również produkować wstawki do wykorzystania przez YouTuberów. W końcu możesz im zaoferować swój montaż. Często bowiem są oni dobrzy w wymyślaniu i nagrywaniu, ale nie koniecznie w montażu całości. Zaoferuj im swoje usługi. Możesz również pomagać w montażu reportaży ślubnych. Możliwości jest sporo.

7. Pisarz / copywriter

Jeśli dobrze czujesz się w pisaniu, to zacznij to robić za pieniądze. Możliwości wykorzystania tej umiejętności jest bardzo dużo. Możesz zajmować się pisaniem CV i listów motywacyjnych. Możesz pisać artykuły do prasy, na portale internetowe lub na blogi. Możesz zajmować się również ich korektą. Jeśli czujesz się na siłach zostań copywriterem dla agencji reklamowej i twórz hasła oraz teksty promocyjne. I na koniec coś dla prawdziwych twardzieli: napisz książkę! Nie musi to być Twoja własna książka. Pisz dla innych i bądź tzw. Ghost Writerem.

8. Asystent / asystentka

Wydaje się, że to praca wymagająca bezpośredniej obecności przy swoim przełożonym. Na szczęście tak nie jest. Możesz to robić także zdalnie. Twoim zadaniem będzie np. odpowiadanie na maile lub przekierowanie ich do właściwych osób. Możesz też organizować kalendarz spotkań i prowadzić korespondencję telefoniczną. Dzięki temu, że pracę taką możesz wykonać w domu, to daje możliwość obsługi nawet kilku firm jednocześnie.

9. SEO-wiec

Jeśli wiesz, w jaki sposób działają wyszukiwarki internetowe i znasz się na SEO, to możesz zająć się pozycjonowaniem stron. Tutaj możliwości jest co najmniej kilka. Możesz bowiem pracować bezpośrednio dla Klientów końcowych, zajmując się ich stronami internetowymi, ale także możesz być współpracownikiem większej agencji i wykonywać dla nich zdalną pracę.

10. Księgowość

To również praca, którą z powodzeniem możesz wykonywać w domu. Usługi w taki sposób świadczy np. moja księgowa. Oczywiście w większości pracuje dla małych działalności gospodarczych. Współpraca z większymi spółkami może wiązać się z koniecznością obecności w firmie, przynajmniej raz na jakiś czas. Sprawy takie jednak można załatwiać chociażby za pomocą videokonferencji. Do pracy wykorzystujesz komputer, który zapewne już posiadasz.

11. Każda inna umiejętność którą posiadasz

Powyższe pomysły oparte są w większości o pracę z wykorzystaniem komputera. Nie są to oczywiście wszystkie sposoby, ale dają Ci pogląd na to, jak dużo możliwości istnieje. Wystarczy zajrzeć w głąb siebie i znaleźć umiejętności, na których znasz się najlepiej. Następnie znajdź pomysł, jak je wykorzystać.

Przestań Uganiać Się Za Klientami i spraw, by przychodzili do Ciebie sami

Na blogu poruszam różne tematy, zagadnienia i pomysły na to, by Twoja firma mogła się rozwijać oraz pozyskiwać Klientów, jak choćby w tym artykule.

Jednak oś moich wszystkich działań (i mam nadzieję, że w przyszłości także Twoich), które prowadzą do tego rozwoju oparta jest na 5 punktach.

Te 5 punktów omawiam w krótkim darmowym samouczku pt.: "PUSZKA, czyli Przestań Uganiać Się Za Klientami i spraw, by przychodzili do Ciebie sami". Samouczek dostępny jest w formie e-booka PDF wzbogaconego 10 lekcjami video. Z tych 5 punktów wychodzą kolejne działania, które opisuję na blogu.

Aby otrzymać dostęp do samouczka, kliknij w link poniżej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Podsumowanie

Nie wymieniłem tutaj setek lub nawet tysięcy innych możliwości, które istnieją. Nie jestem w stanie. Ale zdaje się, że będzie to jeden z tych artykułów na blogu, które z czasem się rozrosną o kolejne pomysły.

Żyjemy w czasach, kiedy możliwości jest bardzo dużo. Kiedy ja byłem dzieciakiem i chciałem sobie dorobić w wakacje, to pracowałem jako kelner w restauracji. Pracowałem także w zakładzie usług leśnych i podejmowałem się wielu innych zajęć, które mogły przynieść doświadczenie, a które wtedy były możliwe do podjęcia.

Wykorzystuj więc to co masz w zasięgu ręki, zdobywaj doświadczenie, rozwijaj się i podejmuj kolejne, nowe działania.

Jeśli powyższy artykuł spodobał Ci się, to udostępnij go proszę swoim znajomym. Być może wyciągną z niego coś dla siebie. A jeśli masz pomysł na inne prace i zawody, dzięki którym jesteś w stanie zarobić 100 zł dziennie i chcesz się nimi podzielić, to napisz proszę w komentarzach :)

Przeczytaj także:

 

Zdjęcie: Pixabay